Systemy aluminiowe ALUPROF


SYSTEM ALUPROF MB-SR 50

 
  
        System MB-SR50 został opracowany do konstruowania lekkich ścian osłonowych typu zawieszanego (kurtynowych) i wypełniającego. MB-SR50 jest także przeznaczony do konstruowania świetlików i innych konstrukcji przestrzennych. Dzięki specjalnemu kształtowi słupów i rygli można z niego budować ładne i estetyczne fasady z widocznymi wąskimi liniami podziału. Konstrukcja nośna systemu składa się z aluminiowych kształtowników pionowych (słupów) i poziomych (rygli), które mają przekrój skrzynkowy. Optymalna izolacja termiczna i akustyczna została zapewniona dzięki ciągłej przekładce termicznej (izolator) z HPVC i specjalnym profilowanym uszczelkom przyszybowym z EPDM.
       Szerokość charakterystyczna słupów i rygli wynosi 50 mm. W prezentowanym systemie można stosować pakiety szybowe o grubości od 4 mm do 48 mm. Profile aluminiowe systemie ALUPROF MB-SR50 mogą być wykończone powłokami anodowymi, powłokami proszkowymi poliestrowymi dostępnymi w całej palecie RAL lub okleinowane foliami renolit. Można stosować malowanie dwukolorowe, inne od strony pomieszczenia i inne na zewnątrz budynku. W fasady wykonane w systemie ALUPROF MB-SR 50 można wbudowywać elementy otwierane takie jak okna i drzwi.
 

SYSTEM ALUPROF MB-SR50 EFECT

 

      
         MB-SR50 EFECT jest zbliżony swoim wyglądem do ściany strukturalnej. Zastosowanie systemu daje od strony zewnętrznej elewacji budynku efekt jednolitej gładkiej ściany szkła podzielonej strukturą pionowych i poziomych linii o szerokości 20 mm. MB-SR50 EFECT został opracowany do konstruowania lekkich ścian osłonowych typu zawieszanego (kurtynowych) i wypełniającego. System jest także przeznaczony do konstruowania świetlików i innych konstrukcji przestrzennych. Konstrukcja nośna systemu składa się z aluminiowych kształtowników pionowych (słupów) i poziomych (rygli), które mają przekrój skrzynkowy.
        Szerokość charakterystyczna słupów i rygli wynosi 50 mm. Do szklenia stosuje się szyby EFECT – zestaw szkła zbudowany z szyby wewnętrznej o minimalnej grubości 6 mm, ramki dystansowej 16 mm oraz szyby zewnętrznej o grubości 6-8. Elementy wchodzące w skład zestawu szklanego EFECT są ze sobą łączone za pomocą silikonowego spoiwa konstrukcyjnego gwarantującego, że nie nastąpi rozerwanie i rozszczelnienie zespolenia i oderwanie się szkła od konstrukcji aluminiowej.
        Profile aluminiowe w systemie ALUPROF MB-SR50 EFECT mogą być wykończone powłokami anodowymi, powłokami proszkowymi poliestrowymi dostępnymi w całej palecie RAL lub okleinowane foliami renolit. W fasady wykonane w systemie ALUPROF MB-SR50 EFECT można wbudowywać elementy otwierane takie jak okna i drzwi.
 

Systemy aluminiowe REYNAERS


SYSTEM REYNAERS CW 50

 
  
        REYNAERS CW 50 to system do wykonywania lekkich ścian osłonowych, połaci dachowych i konstrukcji przestrzennych, dający nie tylko nieograniczoną swobodę tworzenia, ale również dzięki smukłym 50mm profilom nośnym wpuszczający do budynku maksymalną ilość światła.
       System dostępny jest w wielu różnorodnych rozwiązaniach, które pozwalają na uzyskanie różnych efektów wizualnych. Dzięki specjalnemu kształtowi słupów i rygli można z niego budować ładne i estetyczne fasady z widocznymi wąskimi liniami podziału. Szerokość charakterystyczna mających przekrój skrzynkowy słupów i rygli wynosi 50 mm. System jest wyposażony w izolatory termiczne i profilowane uszczelki, które zapewniają odpowiednią izolację termiczną i akustyczną. W prezentowanym systemie można stosować pakiety szybowe o grubości od 6 mm do 44 mm.
       Profile aluminiowe w systemie REYNAERS CW 50 mogą być malowane w kolorach błyszczących, matowych, metalicznych, w odcieniach pastelowych, anodowanych, COATEX - strukturalnych odpornych na zarysowania oraz mogą mieć również malowanie imitujące drewno lub być okleinowane foliami RENOLIT. Można stosować malowanie dwukolorowe, inne po stronie wewnętrznej i inne na zewnątrz budynku W fasady wykonane w systemie REYNAERS CW 50 można wbudowywać elementy otwierane w tym okna wychylne na zewnątrz i okna równoległe wysuwane na zewnątrz.
 

SYSTEM REYNAERS CW50-HL

 

      
         REYNAERS CW 50-HL to odmiana CW 50, w której widoczna pionowa szerokość zewnętrzna profili wynosi 50 mm, a pozioma szerokość zewnętrzna 30 mm. W systemie można stosować szklenie od 22 do 44 mm. W fasady wykonane w systemie REYNAERS CW 50-HL można wbudowywać elementy otwierane, w tym okna wychylne na zewnątrz. Pozostałe parametry i charakterystyka są takie jak dla systemu CW50.Plast-System
26-600 Radom
ul. Czachowskiego 6
tel.: (48) 36-24-180; 36-29-198
tel./fax: (48) 360-17-44
e-mail: plastsystem@plastsystem.com.pl