Systemy


         Po latach powróciliśmy do produkcji okien i drzwi drewnianych. Jednak jest to już najnowsza generacja stolarki drewnianej, którą oferujemy w kilku systemach oraz w wersji z sosny klejonej warstwowo lub mahoniu meranti.

Ramy i skrzydła okien drewnianych produkowane są kantówki klejonej warstwowo, która powstaje z naturalnego surowca, selekcjonowanego tak by nie było w nim sęków i pęcherzy żywicznych oraz odpowiednio łączonego by zapobiec wykrzywianiu się w trakcie użytkowania.

        Dla okien malowanych w kolorze kryjącym stosujemy drewno klejone warstwowo, w którym łączenia poprzeczne widocznych warstw składowych kantówki są wykonane na mikrowczepy.

        Okna malowane farbami lazurowymi przez które jest widoczna struktura drewna są wytwarzane ze specjalnie produkowanej kantówki, w której zewnętrzne – widoczne w gotowym oknie warstwy drewna są lite, czyli nie ma w nich łączeń na mikrowczepy.


System 68

       System 68 to okna wykonywane z drewna klejonego warstwowo - sosny lub mahoniu meranti - w którym głębokość zabudowy ramy i skrzydła wynoszą po 68 mm.
       Jesteśmy jedną z niewielu firm w kraju produkującą okna drewniane w systemie dwuuszczelkowym. Większość krajowych producentów posiada systemy jednouszczelkowe. Okna wyposażamy w okucia znanej z wysokiej jakości austriackiej firmy MACO. Do malowania stosujemy ekologiczne farby marki SIGMA i SIKKENS pochodzące od dwóch renomowanych holenderskich producentów. W oknach w systemie 68 można stosować szklenie jedno lub dwukomorowe o maksymalnej grubości pakietu do 32 mm.
       Dla jeszcze większego wydłużenia trwałości okien drewnianych dolne części ramy są seryjnie wyposażone w termookapniki aluminiowe, a każde skrzydło jest w dolnej części zabezpieczone specjalnymi okapnikami aluminiowym.

 

System 78

 
      System 78 to okna wykonywane z drewna klejonego warstwowo - sosny lub mahoniu meranti - w którym głębokość zabudowy ramy i skrzydła wynoszą po 78 mm.
       Dzięki powiększonej głębokości zabudowy ramy i skrzydła okna posiadają o wiele lepsze parametry wytrzymałościowe – można w tym systemie produkować szersze i wyższe skrzydła. Okna z grubszymi o 10 mm ramą i skrzydłem są cieplejsze od tradycyjnych oraz można w nich montować pakiety szybowe o współczynniku przenikania ciepła U=0,60 W/m2*K, co zdecydowanie poprawia izolacyjność termiczną. Ponadto dzięki powiększonej głębokości zabudowy skrzydła, w oknach można montować nowoczesne żaluzje międzyszybowe podnoszone wewnątrz hermetycznie zespolonej szyby.
       Jesteśmy jedną z niewielu firm w kraju produkującą okna drewniane w systemie czterouszczelkowym. Większość krajowych producentów posiada systemy dwuszczelkowe. Okna wyposażamy w okucia znanej z wysokiej jakości austriackiej firmy MACO.
       Do malowania stosujemy ekologiczne farby marki SIGMA i SIKKENS pochodzące od dwóch renomowanych holenderskich producentów. W oknach w systemie POLSTOL 78 można stosować szklenie jedno lub dwukomorowe o maksymalnej grubości pakietu do 42 mm.
       Dla jeszcze większego wydłużenia trwałości okien drewnianych dolne części ramy są seryjnie wyposażone w termookapniki aluminiowe, a każde skrzydło jest w dolnej części zabezpieczone specjalnymi okapnikami aluminiowymi.


Plast-System
26-600 Radom
ul. Czachowskiego 6
tel.: (48) 36-24-180; 36-29-198
tel./fax: (48) 360-17-44
e-mail: plastsystem@plastsystem.com.pl