Okucia i klamki


         Trwałość, jakość i funkcjonalność okien jest - na równi z marką profili i oszkleniem - uzależniona od zastosowanych do ich produkcji od okuć oraz klamek.

Okucia

         Asortyment aluminiowych okuć obejmuje szeroką gamę systemów zawiasowych i zamykających. Profile aluminiowe z których produkujemy nasze okna są wyposażone w eurorowek, dlatego można w nie wbudować najpopularniejsze typy okuć standardowych i zabezpieczających.
         Firma Plast-System dla zapewnienia wysokiej trwałości, jakości i funkcjonalności wyposaża produkowaną przez siebie ślusarkę w okucia znanych i sprawdzonych marek ROTO, SOBINCO, FAPIM.
         Te nowoczesne okucia nie tylko spełniają podstawowe funkcje – otwieranie i uchylanie, ale w zależności od potrzeb mogą być dodatkowo wyposażone w szereg elementów poprawiających komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo.

Na życzenie Klienta okna można wyposażyć w następujące elementy dodatkowe
  • mikrowentylacja,
  • blokada rozwarcia z klamką cylindryczną,
  • zaczepy grzybkowe wzmacniające przed wyłamaniem,
  • czujnik zamknięcia skrzydła – przeznaczony do współpracy z elektronicznymi systemami alarmowymi,
  • ogranicznik otwarcia – ogranicza możliwość uderzenia otwartego skrzydła o ościeżnicę lub krawędź wnęki okiennej. Stosowanie ogranicznika zaleca się w przypadku, gdy skrzydło okna może uderzać w niekontrolowany sposób (np. siłą wiatru) w ościeżnicę lub profil aluminiowy, tak że okucia lub profile mogą ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu,
  • zatrzask balkonowy – umożliwia zamknięcie drzwi balkonowych osobom przebywającym na zewnątrz balkonu.

Klamki

        W standardzie nasze okna są wyposażane w bardzo estetyczne i trwałe klamki aluminiowe. Powierzchnia klamek jest malowana techniką proszkową w kolorach takich jak profile okienne. Mogą to być kolory błyszczące, matowe, lakiery metaliczne, powłoki COATEX (tylko REYNAERS).
        Poniżej przedstawiamy przykładowe typy klamek dostępne w naszej ofercie.


   

Klamki z kluczykiem

 

 


   

Klamki okienne wyjmowane
Plast-System
26-600 Radom
ul. Czachowskiego 6
tel.: (48) 36-24-180; 36-29-198
tel./fax: (48) 360-17-44
e-mail: plastsystem@plastsystem.com.pl