Sposób otwierania

Drzwi balkonowe i tarasowe otwierane lub uchylno-rozwierne z drewna

         Klasycznym rozwiązaniem służącym do zapewnienia komunikacji na taras lub balkon są jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe drzwi balkonowe. Drzwi jednoskrzydłowe mogą być wykonywane w wersji rozwieranej lub bardziej praktycznej wersji rozwierano-uchylanej. Wersja rozwierano-uchylana umożliwia pełny stopień przewietrzania pomieszczenia przez ustawienie w położeniu uchylnym lub przewietrzanie w mniejszym zakresie poprzez tak zwaną mikrowentylację.

        W przypadku dwuskrzydłowych drzwi balkonowych bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest stosowanie rozwiązania z ruchomym słupkiem. Jest to rozwiązanie, w którym po jednoczesnym otwarciu obydwu skrzydeł nie ma ograniczenia szerokości przejścia przez słupek rozdzielający drzwi na dwie części.

Drzwi balkonowe i tarasowe uchylno-przesuwne

         Nowoczesnym i funkcjonalnym rozwiązaniem służącym do zapewnienia komunikacji na taras lub balkon jest system równoległych drzwi uchylno-przesuwnych. System umożliwia wykonywanie skrzydeł uchylno-przesuwnych o maksymalnej szerokości do 1700 mm. Specjalne okucia są wyposażone w system wspomagający obsługę i umożliwiają otwieranie drzwi na małej powierzchni. Zastosowanie skrzydła przesuwnego zdecydowanie polepsza wykorzystanie przestrzeni w mieszkaniach. Wysoki komfort i bezpieczeństwo są zapewnione dzięki uszczelnieniu i ryglowaniu skrzydła drzwi na całym obwodzie.
   
 

Drzwi przesuwne - HST

        Przesuwne drzwi drewniane są szczególnie zalecane w sytuacjach, gdy przemieszczane mają być tafle szkła o dużych powierzchniach. Maksymalna szerokość otworu w który można wbudować drzwi HST to 6500 mm, a wysokość to 2350 mm. Maksymalne wymiary skrzydła to szerokość 2500 mm i wysokość 2200 mm. W zależności od potrzeb można stosować pojedyncze lub wielokrotne kombinacje elementów stałych i ruchomych. W drzwiach HST skrzydła spoczywają na osobnych szynach, przy otwarciu jedno ze skrzydeł zostaje lekko uniesione i przesunięte w bok.
        Materiał z którego wykonujemy drzwi gwarantuje nawet przy dużych elementach absolutną stabilność kształtu, a przemyślana konstrukcja zapewnia optymalne bezpieczeństwo, także na wypadek silnych burz i zacinającego deszczu.
        Konstrukcje przesuwne doskonale nadają się do kształtowania przestrzeni mieszkalnych w sposób oryginalny i z rozmachem, zarówno w nowym budownictwie, jak i w budynkach remontowanych. Nawet w starszych domach wykonana niewielkim nakładem modernizacja wystarczy do znacznego podwyższenia komfortu mieszkania. Nie ma przeszkód, aby podczas pięknej pogody rozkoszować się niebem, naturą i ogrodem przed własnym domem, natomiast podczas złej pogody zamknięte drzwi zapewniają w pomieszczeniach ciepłą i przytulną atmosferę mieszkania.


Plast-System
26-600 Radom
ul. Czachowskiego 6
tel.: (48) 36-24-180; 36-29-198
tel./fax: (48) 360-17-44
e-mail: plastsystem@plastsystem.com.pl