Kolory drzwi drewnianych


         Do malowania drzwi stosujemy trwałe i ekologiczne farby marek SIGMA i SIKKENS. Wielką zaletą drzwi drewnianych, oprócz naturalnego i ekologicznego materiału z którego wykonano ramy i skrzydła, jest szeroka paleta dostępnych kolorów. Możemy wybierać spośród kolorów kryjących czyli takich przez które nie widać słojów drewna oraz spośród kolorów lazurowych, czyli powłok przez które jest widoczna struktura drewna. W drzwiach drewnianych można stosować malowanie dwukolorowe. Od strony pomieszczenia można stosować jeden kolor, a od strony elewacji budynku inny kolor.
        Niezmiernie ważnym elementem wpływającym na zapewnienie bardzo wysokiej jakości i trwałości wykonanych powłok malarskich jest nie tylko rodzaj zastosowanych farb, ale przede wszystkim jakość kantówki zastosowanej do produkcji, sposób przygotowania malowanych powierzchni ram i skrzydeł oraz sposób nakładania poszczególnych warstw.

Kolory kryjące

        Farby kryjące można wybierać spośród ponad 5000 kolorów, włącznie z kolorami RAL i NCS.

 

Kolory lazurowe

        Poniżej prezentujemy 12 najczęściej wybieranych wybarwień na drewnie sosnowym i 12 wybarwień na mahoniu meranti. Dzięki nowoczesnym systemom pigmentacji dostępne są również inne kombinacje kolorystyczne, nawet do 600 kolorów. Przy dobieraniu kolorów z palety lazurów należy pamiętać, że na ostateczny kolor powłoki ma wpływ indywidualna barwa drewna oraz grubość warstwy lakieru nawierzchniowego.

Sosnaciemny dąb

cyprys

czereśnia

dąb

iroco

kasztan

mahoń

stara sosna

teak

sosna


Mahońcyprys

czereśnia

dąb

kasztan

mahoń

stara sosna

teak

sosna


Plast-System
26-600 Radom
ul. Czachowskiego 6
tel.: (48) 36-24-180; 36-29-198
tel./fax: (48) 360-17-44
e-mail: plastsystem@plastsystem.com.pl