Kontakt: +48 48 36-29-198, email:plastsystem@plastsystem.com.pl

Konserwacja okien z PVC

Okna z PVC będą nam służyć bezawaryjnie przez długie lata, jeśli zadbamy o ich odpowiednią konserwację. W tym celu wystarczy stosować się do kilku prostych zaleceń.

Czyszczenie okien
Mycie okien PVC nieodpowiednimi środkami może poważnie uszkodzić powłokę antykorozyjną okuć okiennych, dlatego do ich czyszczenia powinno się używać specjalnych produktów o neutralnym PH, które nie rysują powierzchni. Takie środki nie tylko skutecznie wyczyszczą okna, ale i pozostawią na profilu ochronną powłokę, na której nie będą się tak bardzo osadzały zabrudzenia.
Aby uniknąć zarysowania ram okiennych, najlepiej jest czyścić je miękką ściereczką  z mikrofibry, delikatną gąbką lub bawełnianą szmatką.

Mycie szyb
Mocno zabrudzone szyby należy umyć wodą z delikatnym detergentem, a następnie doczyścić płynem do szyb i miękka ściereczką. Nie należy używać do tego celu gazet, ponieważ mogą pozostawić rysy na powierzchni.

Smarowanie okuć
Okucia okienne, tak jak każdy mechanizm, aby bezawaryjnie funkcjonować powinny być raz w roku smarowane specjalnym olejem do okuć, co zapewni ich płynne i ciche funkcjonowanie. Należy pamiętać o tym, że smaruje się ruchome części okuć.
Smarowanie okien powinno być poprzedzone ich umyciem preparatem takim jak WD40 i następnie osuszeniem.

Mycie i konserwacja uszczelek
Środki chemiczne mogą uszkodzić uszczelki, dlatego do ich umycia najlepiej użyć mokrej ściereczki bez dodatku detergentu.
Aby zachowały swoje właściwości, nie pokruszyły się ani nie zesztywniały, raz w roku należy je przetrzeć smarem silikonowym lub wazeliną techniczną.

Nasz serwis świadczy m.in. usługi regulacji okien, smarowania okuć i wymiany uszczelek.
Polecamy się szczególnie przed sezonem zimowym!