Kontakt: +48 48 36-29-198, email:plastsystem@plastsystem.com.pl

Ślusarka aluminiowa jest coraz częściej stosowana przez inwestorów prywatnych w nowobudowanych domach i możemy wręcz mówić o swego rodzaju modzie. Aluminium jest droższe niż PVC i drewno, a zatem, skoro nie jest to materiał najtańszy, co przemawia za wyborem tego rozwiązania?

Przede wszystkim, obecnie realizowanych jest wiele nowoczesnych, awangardowych projektów domów, z dużymi szklanymi przeszkleniami, zajmującymi niekiedy całą powierzchnię ścian. Profile aluminiowe łatwo poddają się gięciu, co daje możliwość wykonania okien o nietypowych kształtach i tym samym spełnienia wizji architekta oraz oczekiwań Inwestora. Aluminium jest materiałem stabilnym, sztywnym i wytrzymałym, jest odporne na działanie słońca, temperatury, rdzy, a jednocześnie lekkie i łatwe w pielęgnacji. Atutem jest również duża gama kolorów i rodzajów powierzchni, która może być matowa, błyszcząca, metalizowana lub okleinowana.

Reasumując, okna aluminiowe ze względu na swój surowy, nowoczesny wygląd nadają się do awangardowych budynków z dużymi przeszkleniami, które przekraczają wymiary możliwe do wykonania z PVC. Znaczenie ma również efekt estetyczny, bo można wybrać profile grubsze lub smuklejsze i dopasować je idealnie do charakteru budynku i kolorystyki elewacji.

Aluminium jest jednak materiałem zimniejszym niż PVC i z reguły będzie miało gorsze współczynniki przenikalności cieplnej. Na rynku są już jednak dostępne nowe wielokomorowe systemy profili aluminiowych o wysokich parametrach izolacyjności termicznej, przeznaczone do szklenia ciężkimi pakietami 3-komorowymi, takie jak ALURON AS110.