Kontakt: +48 48 36-29-198, email:plastsystem@plastsystem.com.pl

Pęknięta szyba w oknie a gwarancja

Pęknięcia szyb w oknach zdarzają się bardzo rzadko, a ich przyczyna bywa trudna do zweryfikowania. W niektórych przypadkach powodem są uszkodzenia mechaniczne, chemiczne lub termiczne. Z tymi ostatnimi mamy do czynienia w wyniku nadmiernego, nierównomiernego nagrzania się szyb na skutek pojawienia się dodatkowych czynników, np. roletek materiałowych. Dlatego należy pamiętać, aby bez poinformowania producenta nie instalować tego rodzaju dodatków do okien, a w słoneczne dni zostawiać roletki całkowicie opuszczone lub podniesione.
Pęknięcia szyb mogą się również pojawić na skutek niewłaściwej lub niestabilnej konstrukcji budynku, niewłaściwego użytkowania lub montażu okien, a także napraw wykonywanych przez osoby nieupoważnione. Niekiedy przyczyną jest ukruszenie lub wyszczerbienie krawędzi szyb, co można sprawdzić po odsłonięciu listew przyszybowych.

Jednak w większości przypadków, pęknięcia pojawiają się bez wyraźnego powodu, w wyniku występujących w szkle naprężeń, dlatego uznaje się je za specyficzną właściwość szyb zespolonych, która nie jest wadą i nie podlega reklamacji.

Zainteresowanych wgłębieniem się w temat szkła i jego właściwości odsyłamy do ciekawego artykułu na portalu www.oszkle.pl

http://www.oszkle.pl/dlaczego-szklo-float-peka/?cn-reloaded=1