Kontakt: +48 48 36-29-198, email:plastsystem@plastsystem.com.pl

Zwykle nie poświęcamy naszym oknom wiele uwagi, poza ich standardowym myciem dwa razy w roku przed świętami. A o okna, jak o wszystko, trzeba odpowiednio zadbać. Umycie szyb, profili i uszczelek to dopiero początek, chociaż i przy tych prostych czynnościach musimy pamiętać o tym, aby nie wykonywać ich podczas mrozu ani silnego nasłonecznienia.

Taki mamy klimat w tym kraju, że w okresie jesienno–zimowym panują u nas niesprzyjające warunki atmosferyczne w postaci opadów deszczu, śniegu, silnych wiatrów, a temperatury często są ujemne. Tym samym, nieszczelne okna bezpośrednio przekładają się na wyższe rachunki za ogrzewanie. Szacuje się, że tą droga może uciec nawet do 25% energii używanej do ogrzania budynku.

Przed sezonem zimowym warto zamówić kompleksowy przegląd okien. Jeśli okno jest nieszczelne, ciężko się otwiera lub zamyka, nasi serwisanci je wyregulują, a następnie nasmarują zawiasy oraz ruchome części okuć.

Jeżeli okna służą nam już od wielu lat, konieczna może okazać się wymiana uszczelek. Dysponujemy uszczelkami również do już wycofanych systemów okiennych jak np. Veka Softline. Wymiana uszczelek przez nasz serwis przedłuży żywotność okien, dzięki czemu nie trzeba będzie ponosić znacznego kosztu ich wymiany.

Zgłoszenia regulacji okien, naprawy lub wymiany źle działających mechanizmów lub uszczelek, nie tylko w oknach naszej produkcji, prosimy kierować pod nr: (48) 3629198 lub mailowo na adres: plastsystem@plastsystem.com.pl