Kontakt: +48 48 36-29-198, email:plastsystem@plastsystem.com.pl

Wbrew temu, co się większości osób wydaje, okna można montować przy temperaturach do
-10°C.  Wykwalifikowana ekipa, wyposażona w specjalne pianki montażowe bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem. Wymiana okna trwa około 1,5 godziny, z czego otwór okienny bywa nieuszczelniony nie dłużej niż 30-50 minut. Mieszkanie w tym czasie oczywiście wychłodzi się, ale nie na tyle aby miało to wpływ na instalacje.

Tyle teorii. W praktyce, najlepiej poczekać aż temperatura będzie oscylować w granicy 0° lub kilka stopni na plusie, także ze względu na zaprawę używaną do obróbek murarskich. Natomiast pianki montażowe mają co prawda zmodyfikowany skład umożliwiający stosowanie przy bardzo niskich temperaturach, ale nie można ich aplikować z wychłodzonego pojemnika, a nie zawsze są odpowiednio przechowywane w ogrzewanych pomieszczeniach.

Wymiana okien w zimie ma ten jeden plus, że jest to okres, gdy ceny stolarki są najniższe, gdyż producenci oferują rozmaite zniżki. Również w firmie Plast-System jest to najlepszy okres do zamawiania okien, nawet jeżeli z montażem poczekamy do wiosny, gdy nadejdą wyższe temperatury, bardziej przyjazne dla prac budowlano-remontowych.