Kontakt: +48 48 36-29-198, email:plastsystem@plastsystem.com.pl

PORTOS C80                PORTOS Z90

Żaluzje fasadowe szczególnie dobrze wpasowują się w nowoczesną architekturę z dużymi szklanymi przestrzeniami. Kiedyś montowano je głównie w biurowcach, natomiast obecnie możemy mówić o nowej modzie, jaką jest stosowanie stolarki aluminiowej z osłonami przeciwsłonecznymi w postaci żaluzji fasadowych (lub w przypadku mniejszych przeszkleń żaluzji międzyszybowych typu Izoglas) w domach inwestorów prywatnych.

Za stosowaniem żaluzji fasadowych przemawia możliwość wykonania bardzo dużych gabarytów, nawet do 4,5 m szerokości x 3,7 wysokości, lekka konstrukcja i elegancki design, zmieniający charakter elewacji budynku. Szeroka gama kolorów, w tym standardowe: biały, beżowy, jasny szary, srebrny, szare aluminium, antracyt, stalowy antracyt oraz oliwka, umożliwia dopasowanie do każdej fasady.

Lamele żaluzji fasadowych PORTOS produkowane są w dwóch typach o przekroju poprzecznym przypominającym literę C o szerokości 80mm lub o przekroju zbliżonym do litery Z o szerokości 90mm.

Żaluzje fasadowe stanowią ochronę przed hałasem z zewnątrz i nadmiernym nasłonecznieniem, a ustawienie dopływu światła można regulować za pomocą zmiany kąta nachylenia lamelek. Żaluzje można zautomatyzować i sterować nimi za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej, a także podłączyć do systemów domu inteligentnego.